Українцям назвали автомобілі, які найлегше продати на «вторинці»

У 2020 році українці купили понад 350 тис. авто – це 80% всього авторинку країни. Уживані машини приваблюють покупців низькою вартістю.

Так, на OLX минулого року розмістили 1,1 млн оголошень про продаж автомобілів, а середня ціна склала $4,7 тис.

З іншого боку, якщо купувати авто не в салоні, а безпосередньо у попереднього власника чи перекупника, є ризик зіткнутися із шахраями. Наприклад, недобросовісний продавець може приховати дефекти автомобіля або нав’язати машину, яка перебуває у викраденні.

Редакція блогу OLX поспілкувалася з перекупником автомобілів, який працює у галузі понад 25 років. На умовах анонімності експерт розповів, чого слід побоюватися при покупці уживаного авто, які поширені схеми використовують шахраї і як не стати їх жертвою. Видання “Акцент” наводить його пряме мовлення.

Які авто мають попит на вторинному ринку

Зараз ринок вживаних автомобілів перенасичений: пропозиція перевищує попит приблизно вп’ятеро. На мою думку, це пов’язано з тим, що на тлі пандемії доходи багатьох українців впали. Утримувати машину стає витратно, і люди вважають за краще її продати.

Лідери продажів на вторинному ринку – автомобілі вартістю до $6 тис., на них припадає близько 70% угод. Як правило, це старі моделі Renault, Opel, Škoda. Завдяки низькій ціні такі авто доступні для більшості покупців, тому попит на них завжди залишається високим.

Наступний за обсягом сегмент, на який припадає 20% угод – елітні машини з категорії «легке б/у»: це Mercedes, BMW, Lexus, Range Rover з невеликим пробігом. Ними цікавляться багаті люди, які хочуть заощадити. Наприклад, модель, яка спочатку коштувала $100 тис., на вторинному ринку продається за $60 тис.

Середній ціновий сегмент – машини за $10-20 тис – займає до 10% всіх продажів. Гадаю, це знову ж таки пов’язане з кризою через пандемію: представники середнього класу зараз не готові вкладати гроші у великі покупки.


Не пропустіть