Що виробники роблять з непроданими автомобілями: вражаючі зображення

Ви ніколи не замислювалися про те, чи встигають автосалони продати всі автомобілі? Подумайте: тільки в 2015 році компанії по всьому світу зробили більше 68 млн машин – і навряд чи їх всі розкуплять. Те, що ви побачите в цій статті, лише верхівка айсберга. Подібних автостоянок, забитих новенькими машинами, в світі ще чимало. Якщо ви думаєте, що це все фотошоп, ви помиляєтеся – всі знімки справжні, пише fishki.net.

У цій статті піде мова про так звані “кладовища нових автомобілів” – стоянках, де зберігаються непродані машини.

Ось, наприклад, стоянка неподалік від заводу “Ніссан”. Тільки вдумайтеся, скільки тут може бути машин! Логічно було б продавати їх зі знижками. Однак автовиробники не йдуть на поступки. Вони хочуть повернути кожен долар, витрачений на їх створення. Крім того, якщо скинути пару тисяч доларів з кожного автомобіля, інші дорогі машини залишаться без покупця. Автовиробникам доводиться купувати все більше землі, щоб розміщувати там накопичуються залишки. Величезні майданчики з новісінькими машинами. Автомобільні компанії не можуть зупинити конвеєр, тому що тоді доведеться закривати заводи і звільняти тисячі і тисячі працівників. У цьому випадку, до речі, почнеться ефект доміно – розоряться сталеливарні заводи, чия продукція використовується для виготовлення автомобільних корпусів, закриється купа інших підприємств, які виготовляють вузли та агрегати.

Це велика автостоянка в містечку Суїндон, Великобританія, де скупчилися автомобілі, а покупців все не видно. Десятки тисяч машин виробляють на заводах щотижня ось уже багато років, але продати вдається далеко не всі. У розвинених країнах зараз майже кожна сім’я має як мінімум по одному автомобілю, так навіщо потрібні нові? Споживачеві набагато вигідніше акуратно використовувати вже придбану машину і віддати її в автосервіс для, скажімо, кузовного ремонту, ніж купувати новеньке авто.

А це вже Росія. На злітно-посадковій смузі поряд з Петербургом тепер стоять тисячі автомобілів. Їх привезли з Європи, і вони нікому не потрібні. Аеропорт теж не можна використовувати за своїм первинним призначенням. Сумно це визнавати, але реального вирішення проблеми не існує. Тому автомобілі продовжують сходити з конвеєра і потрапляють прямо на паркування, де вже зберігаються мільйони інших транспортних засобів. Деякі сім’ї, можливо, і змінюють машини щорічно, але більшість вважає за краще їздити на тому, що є. Доказ у вас перед очима. Мільйони автомобілів викочуються з воріт заводів, щоб потім надовго встати на парковці.

Стоянка в Валенсії, Іспанія.

Новенькі автомобілі марки “Сітроен”, які стоять в Корбі, Англія. Їх завозять сюди з Франції кожен день, і з дня прибуття їм більше нікуди їхати.

Цей майданчик, де зберігаються нові Toyota, займає 60 га в місті Лонг-Біч, Каліфорнія.

А це нові пікапи Ford в Детройті.

Стоянка в Брістолі.

Нові Land Rover Freelander очікують відправки в порту Ліверпуля

Британські Rover 75 припадають пилом на складі в Китаї.

Тисячі непроданих автомобілів Honda в Японії.

Де вихід? Автовиробники постійно розробляють нові моделі з найсвіжішими технологіями. Нерозпродані машини дворічного віку вже не мають шансів знайти покупця. Іншої альтернативи, крім як бути розібраними на запчастини або розчавленими під пресом, у них немає. Деякі з автогігантів перенесли виробництво в Китай, приклад – General Motors і Cadillac. На жаль, вироблені в Китаї за американською ліцензією авто не користуються попитом в США в колишніх обсягах. Зараз майданчики в Китаї забиті під зав’язку такими новенькими машинами.