EHang 184 – таксі з Китаю, яке здатне літати

Починає здаватися, що літаючі авто все ближче …

Китайська компанія EHang на виставці CES2016 представила непілотований дрон-таксі. І, на мій погляд, цей агрегат ближче всіх підібрався до класичного уявлення про літаючі автомобілі майбутнього, пише fishki.net.

Машина може перевозити одну людину, має вісім гвинтів, закріплених на чотирьох “руках”. Її висота – близько півтора метрів, маса – близько 180кг, крейсерська швидкість – 100 км/год. А ось тепер одна з сумних речей: перебувати в повітрі це диво може всього 23 хвилини. При цьому час зарядки – 4:00 (2, якщо в прискореному режимі).

В “складеному” вигляді дрон можна порівняти з розмірами авто.

Бортовий комп’ютер

Друга неприємна річ – відсутність звичних органів управління. Взагалі. Замість цього там стоїть комп’ютер, в який потрібно вводити пункт призначення. Особисто у мене таке викликає … тривогу.

Також залишається ряд питань з безпеки: що буде, якщо комп’ютер раптом відмовить? Що, якщо під час посадки поруч раптово опиниться людина? Ну і т.д. Однак, не дивлячись на все це, особисто у мене поява такого транспорту викликає певний оптимізм, віру, що в майбутньому все ж не буде багатокілометрових пробок, що замість кілометрів асфальту з’являться кілометри паркових зон.


Не пропустіть