Секрети автосалону в Пхеньяні (відео)

У мережі з’явилося унікальне відео, яке розповідає про те, які ж нові автомобілі можуть купити в столичному салоні північнокорейські жителі, пише autocentre.ua.

Північна Корея – досить закрита країна, яка неохоче пускає зарубіжних туристів. Тим не менш, екскурсійні тури в рай комунізму все ж існують. Правда, з одним «але». Пересуватися по країні чужинцям дозволено тільки в супроводі гіда і за заздалегідь спланованим маршрутом, щоб не показати чого-небудь зайвого. Туристу Еріку Цзен пощастило побувати не де-небудь, а в автосалоні, розташованому в Пхеньяні.

Як видно з відеоролика, в шоу-румі представлені автомобілі однієї марки – з красивою емблемою у вигляді двох голубів. Моделі найрізноманітніші – від компактних хетчбеків і седанів до позашляховиків і навіть розвізних фургонів розміром і дизайном а-ля Mercedes-Benz Sprinter і LDV Maxus. Точна назва бренду – Pyeonghwa Motors. Більшість з цих машин виготовлені за ліцензією різних китайських марок. Ціна на позашляховик Leopaard становить 3400000 північнокорейських вон (близько 34 тис. доларів), джип простіший – 10 тис. доларів.

Цікаво, що Ерік Цзен порівнює побачене в автосалоні з відомим фільмом «Шоу Трумана2. Адже бурхлива робота продавців з клієнтами нагадувала добре зрежисований спектакль. Хоча, може бути, туристу це тільки здалося.

Другий відеоролик від Еріка Цзена показує жваву вулицю Пхеньяна, на якій ефектно працює дівчина-регулювальниця. Тут також можна побачити різношерстий автопарк північнокорейської столиці.


Не пропустіть