Шини шкодять екології в 1000 разів сильніше вихлопних газів, – дослідження

Фахівці британського агентства Emissions Analytics встановили, що автомобільні шини при використанні викидають в атмосферу в 1000 разів більше небезпечних частинок, ніж вихлопні гази двигуна.

Для того щоб з’ясувати, що завдає більшої шкоди здоров’ю людини – вихлопні гази ДВЗ або автомобільні покришки – фахівці провели експеримент, під час якого були зроблені вкрай цікаві висновки. Дослідники проїхали на неназваному «популярному сімейному хетчбеку», двигун, якого відповідає екологічному класу Euro 6d.

З’ясувалось, що рівень викиду шкідливих частинок, і результат перевершив навіть найсміливіші очікування. Так, на один кілометр шляху звичайні автомобільні покришки викидають 5,8 грама шкідливих часток, даний показник в 1289 разів більше максимального рівня викидів сучасного двигуна, нормою для якого є 4,5 міліграма на кілометр.

Фахівці вказали на те, що дослідження проводилося на автомобілі з практично новими сучасними шинами і при правильному тиску в них. Варто відзначити, що спущені або перекачані покришки, або «шорсткий» асфальт, тільки збільшать рівень їх викидів.


Не пропустіть