Названа справжня причина катастрофи судна MV Golden Ray, яке перевозило понад 4 тисячі нових машин

Судно MV Golden Ray, яке перевозило 4,2 тисячі нових автомобілів і затонуло в 2019 році поблизу США, зазнало аварії через перевантаження, викликане важкими кросоверами Kia.

Про це повідомляє MMR з посиланням на видання Car and Driver.

Нагадаємо, катастрофа сталася 8 вересня 2019 року. Судно компанії Hyundai Mipo Dockyard через 23 хвилини після виходу з порту почало кренитися, після чого упало на бік. У грудні поточного року почалася процедура утилізації MV Golden Ray. Судно величезними пилами розрізали на частини разом зі знищеними машинами.

Версія, що судно перекинулось через нерівномірно розміщеного вантажу, була однією з перших, хоча в Hyundai Mipo Dockyard заявляли, що причиною була пожежа. Тепер стало відомо, що під час зупинки в порту з борта було знято 285 авто Hyundai Accent і Kia Forte, на місце яких завантажили 316 позашляховиків Kia Telluride. Вони істотно більші та важчі компактних седанів. В результаті цього центр ваги був зміщений.

Судово-медичний аналіз, проведений береговою охороною США, показав, що Golden Ray взяв на 1000 тонн більше допустимого вантажу. Розслідування причин аварії триває.


Не пропустіть