Водіїв позашляховиків змусять платити більше за порушення

Суд у Німеччині вирішив, що водії позашляховиків мають сплачувати вищий штраф за порушення правил дорожнього руху, ніж власники легкових моделей. Відповідний вирок у справі було ухвалено 3 червня 2022 року, проте опублікували його лише на днях.

На перший погляд, справа дуже проста — автомобіль проїхав на червоне світло. Німецькі закони передбачають за це порушення штраф у 200 євро. Проте суддя вирішив оштрафувати власника позашляховика на 350 євро.

На думку судді, таке рішення він ухвалив тому, що позашляховик через свою форму становить більшу загрозу для пішоходів та водіїв інших автомобілів, ніж невеликий легковий седан чи хетчбек. Крім того, власник позашляховика раніше вже не раз ставав фігурантом справ про порушення ПДР.

Вердикт німецького суду можна оскаржити. Однак якщо його залишать чинними, то це може стати прецедентом не лише для німецької судової системи, а й для європейської практики.

Нагадаємо, в Україні відновила роботу система автоматичної фіксації порушень ПДР. Також на дорогах чергують поліцейські з Трукамами.


Не пропустіть