Автомобілі на водневих паливних елементах не такі екологічні, як вважалося раніше. Група норвезьких вчених із кліматичного центру CICERO встановила, що водневі авто провокують глобальне потепління так само, як і «звичайні» машини із ДВЗ.
Фахівці зазначають, що водневі автомобілі також негативно впливають на клімат. Так, при «спалюванні» водень розкладається на абсолютно нешкідливі для екології кисень (O2) і водяну пару (H2O), але головна проблема полягає у можливих витоках водню, уникнути яких просто неможливо.
На даний момент не існує технологій для максимально герметичного виробництва і транспортування водню, у зв’язку з чим водень, що просочився, вступає в хімічну реакцію з метаном, озоном, аерозолями і водяною парою, тим самим посилюючи парниковий ефект.
За результатами 3D-моделювання, за 100 років 1 кілограм викидів водню вплине на глобальне потепління, як 4,3 кілограма вуглекислого газу. Втім, шкода від водню щодо неконтрольованих витоків в атмосферу все одно в 2,5 рази менша, ніж від метану, зазначають вчені.
Нагадаємо, у BMW вважають водень майбутнім трендом авторинку замість електрики.