Чотиривісна вантажівка для міських вулиць Scania Urban Tipper

Шведський автовиробник Scania продемонстрував свою вантажну новинку, оснащену новітніми системами безпеки. Безліч електронних помічників і додаткових систем дозволяють водієві нової вантажівки Urban Tipper в першу чергу своєчасно реагувати на пішоходів і велосипедистів, що з’явилися поруч з автомобілем, пише enki.ua.

Оскільки бічні двері істотно знижують огляд водія і не дозволяють йому побачити тих людей, які порівнялися з кабіною, розробники зробили в правих дверях вантажівки так зване бордюрне вікно. Разом з цим оцінити ситуацію поруч з вантажівкою допоможе і відеокамера кругового огляду, яка передає зображення на приладову панель. Оскільки самоскид призначений для їзди в місті з його численними учасниками дорожнього руху, машині зменшили дорожній просвіт і загальну висоту, що помітно поліпшило огляд. Для кращої маневреності чотиривісну модель з колісною формулою 8х2/6 забезпечили додатковою поворотною віссю, наявність якої помітно зменшує радіус розвороту самоскида.

В умовах міста важливе значення має економічність вантажівки і кількість шкідливих викидів, тому інженери оснастили самоскид сучасним 410-сильним турбодизелем класу Євро-6 і економічною коробкою-автоматом Opticruise. Допомагати водієві під час руху будуть різні електронні помічники: система курсової стійкості, модуль аварійного гальмування і система стеження за смугою руху.