М-35 – американська вантажівка 1950 року універсального призначення

Військова вантажівка М 35 (компанія REO Motor Car Company, 1950-1989 рр.) – американська вантажівка підвищеної прохідності універсального призначення.

Після Другої світової війни в США вирішили замінити різношерстий парк вантажівок, адже це завдавало досить багато незручностей. Був проведений конкурс, який в 1949 виграла фірма REO Motor Car Company, яка представила модель з односхилими колесами на всіх осях, бензиновим двигуном, переднім мостом, що автоматично підключається, і кабіною з брезентовим верхом (втім, були модифікації і з суцільнометалевою кабіною).

Новий автомобіль був стандартизований як М34 і пішов у серію в 1950 році. Однак незабаром військові захотіли отримати ще й модифікацію з двосхилим ошинуванням, більш придатним для експлуатації в Європі. Так з’явилася модель М35. А виробництво М34 передали фірмі Studebaker. До 1962 року М34 і М35 випускалися виключно в бензиновому варіанті, потім вони обзавелися новим багатопаливним двигуном LDS427, розробленим фірмою Continental спільно з німецькою компанією MAN. Покращена версія отримала найменування М35A1. Далі мотор обзавівся турбонагнітачем, а в ролі єдиного варіанта коробки передач була прийнята 5-ступінчаста (до цього її ставили не на всі М35). Автомобіль отримав позначення M35A2, і з цим індексом, зазнавши безліч змін, його випускали різні фірми (компанія REO припинила своє існування в 1975-м) аж до 1989 року.