Tatra створила броньовану вантажівку, що витримує вибух авіабомби

14 січня 2015 в розпорядження технічного відділу (Bomb Squad) чеської поліції надійшла особлива вантажна машина – “піротехнічна” Tatra 815-7 з найвищим балістичним захистом вантажівки в світі, пише enkibiz.com.

620x440xbronirovannyy_gruzovik_tatra_815-7_dlya_cheshskoy_policii.jpg,qitok=hYNZmpnX.pagespeed.ic.gxh4x2bAOh

Створення броньованого автомобіля, виконаного за індивідуальним замовленням, обійшлося приблизно в 11,5 млн. крон ($ 462 000). Він був розроблений спеціально для перевезення небезпечних вантажів відповідно до ДОПНВ, а також для проведення робіт з розмінування вибухонебезпечних матеріалів. Необхідність у такому спеціальному обладнанні чеська поліція гостро відчула, ліквідуючи наслідки повені в Європі 2013 року, а також після страшних вибухів на двох складах боєприпасів, які відбулися в Чехії в 2015 році і забрали кілька людських життів.

Для цих цілей даний автомобіль оснастили мультипаливним двигуном внутрішнього згоряння, суперпотужною бронею, завдяки чому його водійська кабіна і кузов здатні витримувати навіть вибух авіабомби, і гідравлічним краном-маніпулятором, керованим дистанційно, який при висуванні на 14 метрів може піднімати вантажі вагою до тонни. Також завдяки особливим всюдихідним властивостям шасі вантажівки автомобіль здатний долати водні нетрі глибиною до півтора метрів і земляні рови шириною півтора метра.

Покупку автомобіля оплатили влада Чехії спільно з Європейським союзом. Її основною метою найближчим часом стане допомога саперам з очищення території колишнього військового полігону в Брни. Торік при знешкодженні розкиданих по полігону боєприпасів вже загинуло 4 сапери, і влада Чехії сподівається, що використання броньованої вантажівки Tatra 815-7 зведе подібні втрати до нуля.

Варто врахувати, що автовиробник Tatra постійно модифікує вантажівку Tatra 815-7, створюючи на її базі за індивідуальними замовленнями спеціалізовані автомобілі різного призначення. Так, тільки в 2015 році на базі даної вантажівки спеціально для італійської гірничодобувної промисловості була створена суперпотужна бурильна установка.

Рятувальники Мексики зуміли обзавестися автомобілем 815-7 конфігурації 4×4 для боротьби з наслідками від повеней,
а для пожежників Австралії виробник Tatra сконструйовав особливий пожежний усюдихідний автомобіль моделі 815-732R53, здатний справлятися з сильними лісовими загоряннями.