Що потрібно для перетину кордону автомобілем

З початком війни багато митних формальностей здійснювалось у спрощеному порядку без пред’явлення обов’язкових документів. Втім на даний час на більшості пунктах пропуску відновлено обов’язкові вимоги для перетину кордону. Таким чином, ситуація повернулася майже до довоєнного стану.

В ЄС вважають, що ситуація більш-менш стабілізувалася і всі, хто виїжджають, мають достатньо часу підготувати необхідні документи. Їхній перелік давно відомий, нічого нового в ньому не з’явилося.

Посвідчення водія для виїзду за кордон

Не беремо до уваги посвідчення особи та документи, що надають особі право на виїзд – нагадуємо, що під час війни таке право є далеко не у всіх. Але у даній статті мова йде виключно про виїзд автомобіля і водія, як людини, що керує цим автомобілем.

Щоб підтвердити своє право керування, потрібно мати посвідчення водія, яке визнається за межами України. Це можуть бути національне посвідчення водія нового зразка зі строком дії (пластикове) чи спеціальне міжнародне посвідчення (паперове).

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ та довіреність на авто (якщо за кермом не власник)

Якщо ПІБ у техпаспорті та водійських правах збігаються, цього достатньо. Якщо ні — власник повинен підтвердити свою згоду передати вам керування. Він може зробити це особисто, якщо знаходиться у салоні, або письмово через довіреність, засвідчену нотаріусом.

На початку війни на відсутність такої довіреності могли дивитися крізь пальці, але за законом вона обов’язкова.

«Зелена картка» 

Ще один документ, який тимчасово переходив до статусу необов’язкових для біженців, але у цей час повернувся – міжнародна картка страхування, відома під назвою «Зелена». Якщо у вас її немає – це не проблема, на усіх пунктах пропуску наявні агенти, які можуть швидко її оформити. Але готуйтесь заплатити гроші – більші, ніж якщо зробити це завчасно.

Обов’язкові предмети у багажнику

За універсальними правилами дорожнього руху у кожному авто повинні зберігатися наступні предмети на випадок аварії: вогнегасник, аптечка з актуальним переліком засобів першої допомоги, знак аварійної зупинки, сигнальний одяг (жилет, що відбиває світло), змінні лампи для фар ближнього світла.

Належний технічний стан автомобіля

Звісно, прикордонники не будуть робити повноцінний технічний огляд автомобіля. Однак обов’язково зроблять поверховий огляд, перевірять ремені безпеки, наявність тонувальної плівки, тріщин на склі тощо.

Джерело Дорожній Адвокат

Не пропустіть