Як швидкo і eфeктивнo oхoлoдити автoмобіль на спеці

Експерти дали кілька корисних порад

Сонце і спека, яких ми так чекаємо в холодну пору року, в теплу пору, особливо влітку, стають справжньою проблемою для водіїв. Найбільш відчутна спека для власників авто без кондиціонера і не “найсвіжіших” машин. Хоча, в цілому, питання про те, як же їхати в розпеченій машині – рано чи пізно постає перед кожним водієм/
Отже, наведемо приклад: автомобіль цілий день стоїть на сонці. Відповідно, якщо на вулиці + 30, то в салоні буде набагато спекотніше. Ви виходите з роботи, відкриваєте автомобіль, але сісти в нього не можете – дихати неможливо, а вода в пляшці, яку залишили в салоні, скоро закипить.

Що ж робити?

Незважаючи на первинне бажання включити кондиціонер “на повну”, частково це буде невірно.
Фахівці радять поступати таким чином:

Відкрийте вікна і двері, зачекайте кілька хвилин і вже тільки потім сідайте в автомобіль. А ось кондиціонер якраз відразу включати не варто – від різкого перепаду температур скло може дати тріщину. Вам також після спеки на користь такий контраст не піде.

Після того, як гаряче повітря трохи вийшло з салону – увімкніть кондиціонер і направте потік через центральні і бічні дефлектори (віконця, з яких дме повітря). Через пару хвилин повітря стане холодним – тоді переведіть вентилятор на малі обороти.

Не забувайте, що в умовах інтенсивного міського руху система кондиціонування “перенапружується” і навіть може стати причиною перегріву двигуна. Тому під час шляху поглядайте на шкалу охолоджуючої рідини – датчик на приладовій панелі не повинен перевищувати 100 градусів. Якщо стрілка наближається до червоної позначки, вимикайте кондиціонер.

Якщо вам потрібно швидко охолодити повітря всередині, поставте на кілька хвилин режим “тільки салон”, але через 10-15 хвилин поверніть колишній режим. Інакше підвищиться вологість салону, і скло запотіє.

Є ще один чудовий спосіб охолодити повітря в салоні машини – скористатися сонцезахисними шторками. Вони знизять температуру всередині салону на 5-8 градусів. А ось відбиваючий екран краще розташовувати зовні машини, а не всередині, як це роблять більшість автолюбителів, тому що велика частина відбитого тепла залишається в салоні.

Ретельний контроль необхідний і за температурою охолоджувальної рідини і за температурою самого двигуна.

Стежити за типами повітряних фільтрів – вони можуть засмітитися пилом, тополиним пухом і ін., що спричинить збільшення витрат на бензин і зменшення потужності двигуна.

Обов’язково возите з собою воду для себе і додатково для свого автомобіля. Також не зайвою в багажнику буде і додаткова пляшка охолоджуючої рідини.