Сталo відомo, кoли власникам “єврoблях” прийдуть “листи щастя”

Суворо штрафувати порушників митних правил почнуть через два місяці. Це загрожує більш ніж 260 тисячам автомобілістів, які, за підрахунками податкового комітету ВР, досі не розмитнили свої авто. Так, 24 травня 2019 року спливає пільговий період розмитнення “євроблях”, і поставити на облік в період, що залишився понад чверть мільйона автомобілів – завдання не з простих.

Зробити це вийде не у всіх, переважно через банальну відсутність грошей. Діючі поки що пільги чиновники продовжувати не мають наміру. Саме тому фіскальні служби тим, хто не встиг розмитнити до 22 лютого, коли діяла 50% -а пільга по акцизу, настійно рекомендують або розмитнити авто по 100% акцизу, або позбутися від нього, здавши на розбирання.

Експерти відзначають: багато що залежить від того, як буде виконуватися закон з 25 травня. У поліції будуть всі підстави застосовувати штрафи до тих авто, які порушили терміни перебування в країні. Як вони будуть користуватися цим правом на практиці, покаже час.

У автомобілістів ще є шанс розмитнити ТС зі сплатою пільгового штрафу в 8500 грн. Але якщо до 22 лютого 2019 року ці фірми платили половину акцизу, то після цієї дати платять уже повну його вартість, хоча і без великих штрафних санкцій. Звичайно, це обійдеться дорожче, адже знижки на акциз вже не діють. Однак, якщо не розмитнити або вивезти машини до травня, то їх краще не експлуатувати, адже будь-який поліцейський зупинивши авто, неминуче оформить величезний штраф – від 17 тис. грн. до 170 тис. грн в залежності від величини прострочення.

Тому, зараз, якщо машина була ввезена на нерезидента, то її краще здати на розбирання або самому продати по запчастинах. Якщо ж автомобіль був ввезений на українського власника за схемою транзиту, то її треба вивезти за межі країни зі сплатою штрафу в 8500 грн, що все одно дешевше, ніж штраф за їзду на такому авто в Україні.

Експерти не приховують, що особливо тямущі “євробляхери” можуть засипати поліцію заявами про викрадення, а саму машину продати по запчастинах. В першу чергу, це стосується “євроблях”, завезення яких було оформлений на українця. Саме в цьому випадку у автомобіліста буде формальний привід звалити провину за прострочення на викрадачів.

Так чи інакше, а з 24 травня пільговий період закінчиться, і всіх порушників почнуть штрафувати або навіть почнуть забирати машини. Уникнути покарання буде нереально, навіть якщо ховати залізного коня з Європи в гаражі, переконані експерти. Вони не радять “євробляхерам” з травня виїжджати на українські дороги. Як стало відомо, фіскальна служба передала поліції базу даних про машини, які в’їхали на територію України. У разі, якщо авто завозилося особисто (або на ім’я) українського водія, штраф надішлють поштою.

За новим законом, за прострочення розмитнення оштрафують: за 1 день – на 3 400 грн., за 10-20 днів – 8 500 грн., за 20-30 днів-85 000 грн., більше місяця – 170 000 грн., ж до конфіскації, повідомляє kr24.com.ua.

Джерело bagnet.org

Не пропустіть