Автоелектрик розповів, як правильно від’єднати акумулятор у машині, щоб він не розряджався

Коли виникає необхідність відключити акумулятор, наприклад, при довгому простої машини, багато автовласників замислюються, як правильно це зробити, щоб продовжити термін служби батареї. Як розповів автоелектрик з 20-річним стажем у розмові з редакцією порталу ampercar.com, незважаючи на простоту операції, важливо стежити за правильністю її виконання, щоб не нашкодити електроніці і не викликати інших проблем.
Коли ви вирішуєте відключити акумулятор, головне – уникнути глибокого розряду, який здатний знищити навіть нову батарею. Подібна ситуація веде до пошкодження внутрішніх елементів АКБ, що неминуче знижує її робочі характеристики та довговічність. Однак варто пам’ятати, що при відключенні акумулятора автомобіля його бортова мережа виявляється без енергії. Це створює неприємні наслідки: сигналізація втрачає свою працездатність і автомобіль стає вразливим для зловмисників.
Коли в автомобілі з’являється витік струму, власники часто вирішують відключити акумулятор, щоб запобігти його розряду. Навіть свіжа батарея може розрядитись за одну ніч, якщо проблема з витоком не усунута. Тому від’єднання акумулятора до усунення несправності – розумний крок. Однак важливо провести цю процедуру правильно.
Щоб вимкнути акумулятор, достатньо від’єднати негативну клему, для чого зазвичай використовується гайковий ключ на 10. Однак важливо уникнути випадкового контакту з іншими частинами акумулятора. Найкраще акуратно відкрутити кріплення та обережно видалити клему, контролюючи кожен рух. Також слід уникати знаходження металевих предметів поруч із акумулятором, оскільки їхня присутність може спровокувати коротке замикання та призвести до пошкодження батареї.
Коли очікуються міцні морози, а автомобіль потрібно запустити після холодної ночі, просто вимкнення акумулятора не забезпечить достатній захист. Холод значно знижує ефективність роботи батареї, тому найкраще зняти її та поставити у тепло. Встановивши акумулятор на місце перед запуском, можна розраховувати на нормальну роботу стартера.
При від’єднанні акумулятора важливо дотримуватися правильної послідовності: почніть з вимкнення мінусової клеми, а потім плюсової. Це запобігає ймовірності короткого замикання на кузов автомобіля. При поверненні акумулятора на місце виконайте операцію у зворотному порядку: підключіть плюсову клему першою, а потім мінусову.
У випадку з сучасними автомобілями процес зняття акумулятора може включати кілька додаткових етапів, які часто залишаються непоміченими. Наприклад, можливо, знадобиться переналаштування деяких електронних систем. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, перед тим, як приступити до демонтажу, вкрай корисно заглянути в посібник з експлуатації свого автомобіля.