В Україні розгорівся скандал навколо відомо автомобільного моста

Міністерство культури гальмує капітальний ремонт мосту Патона у столиці.

Про це повідомляє прес-служба КМДА із посиланням на слова глави «Київавтодору» Олександра Густєлєва.

За словами Густєлєва, ще з 2018-го року міська влада внесла до Програми економічного і соціального розвитку Києва  роботи з реконструкції мосту імені Є. О. Патона, однак не має можливості розпочати відповідні роботи.

За його словами, міст, введений в експлуатацію ще 1953 року, перебуває під охороною держави як пам’ятка архітектури і містобудування місцевого значення (охоронний номер 530-Кв).

«Враховуючи технічний стан споруди, ми ініціювали внесення робіт із реконструкції мосту Патона до Програми економічного і соціального розвитку Києва. Однак до цього часу не можемо розпочати відповідні роботи, адже законодавство у сфері охорони культурної спадщини дозволяє проводити лише реставраційні роботи на об’єктах, що є пам’ятками архітектури. Однак реставрація – це пофарбувати, почистити… А міст потребує саме масштабної реконструкції. Ми неодноразово зверталися до Міністерства культури України, Національної академії наук України із проханням вивести із статусу пам’ятки на час реконструкції, у рамках якої необхідно провести детальне обстеження споруди. Із цього приводу ми неодноразово проводили спільні засідання із представниками Мінкульту, НАНУ та Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона, проте позитивної відповіді, на жаль, досі не отримали», – констатував Олександр Густєлєв.

Міст імені Патона — один із мостів через Дніпро у Києві. Перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри.


Не пропустіть