Водій відсудив у АЗС 35 тисяч гривень внаслідок продажу неякісного пального

Верховний Суд роз’яснив, що заправка бензином автомобіля, обладнаного дизельним двигуном, є продажем продукції з дефектом.

Про це повідомляє Ліга.ЗАКОН.

Суть справи: водій мав намір здійснити заправку свого автомобіля, обладнаного дизельним двигуном, на автозаправній станції. Однак через помилку працівника АЗС авто було заправлено не дизельним пальним, а бензином, що стало причиною несправності авто. У зв’язку з цим водій просив відшкодувати йому завдані збитки і моральну шкоду.

Продаж зазначеного виду пального саме позивачу підтверджувався, зокрема, роздруківкою з рахунку його бонусної карти.

Місцевий та апеляційний суди позовні вимоги частково задовольнили, стягнувши з відповідача 33 тис. грн завданих збитків, а також 2 тис. грн моральної шкоди.

Колегія суддів Цивільного суду ВС з таким висновком погодилась.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону «Про захист прав споживачів», споживачі мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.

Відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, шкода, завдана життю, здоров’ю споживача або його майну внаслідок використання нафтопродуктів неналежної якості, підлягає відшкодуванню суб’єктом господарювання в повному обсязі. Заправка автомобілів провадиться оператором АЗС або під його наглядом, що покладає відповідальність за заправлення відповідного палива саме на працівника відповідача.

Суд виходить з того, що заправка автомобіля, обладнаного дизельним двигуном, бензином з точки зору чинного законодавства є продажем продукції з дефектом, оскільки призвело до виходу з ладу автомобіля позивача.

Також Верховний Суд вказав, що відсутність вини у завданні шкоди повинен доводити сам завдавач шкоди, а позивач доводить лише факти, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.


Не пропустіть