В Україні змінять правила реєстрації авто

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміну порядку реєстрації, зняття з обліку та перереєстрації автомобілів. У відомстві хочуть повернути старі порядки, які діяли до 2015 року, і зобов’язати всіх автолюбителів проходить додаткову перевірку. Здійснювати її повинні будуть виключно експерти самого МВС. Проект відповідної постанови Кабміну днями був розміщений на сайті відомства, передає ubr.ua.

В чому суть

Чиновники, пояснюючи свої ініціативи, кажуть, що з 2015 року в Україні повноцінне дослідження номерів кузова і двигуна на предмет їх автентичності фактично не проводиться. Експерти МВС лише візуально їх оглядають, що, кажуть у відомстві, багатьма сприймається як альтернатива повноцінному дослідженню. Та й проводяться вони за заявою автовласника.

Все це разом з проблемами непідконтрольних територій і «євроблях», призвело до розгулу злочинців. Вони «перебивають» номери на викрадених машинах, а потім продають їх довірливим українцям.

При цьому крім візуального огляду, експерти МВС повинні будуть «прогнати» дані автомобіля і його власника по ряду реєстрів і баз:

  • Єдиного держреєстру транспортних засобів.
  • Автоматизованою базою даних розшукуваних автомобілів.
  • Банком даних Генерального секретаріату Інтерполу.
  • Держреєстром обтяжень рухомого майна.
  • Єдиним демографічним реєстром.

Не пропустіть