Не потрібна ліцензія: податківці попередили водіїв про нововведення

Для зберігання пального в баках авто не потрібна ліцензія.

Про це повідомляє сайт ДФСУ.

У відомстві визнали, що зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального.

Пояснюють податківці це тим, що дані резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території).

Таким чином, податківці змінили свої позицію і уже не наполягають на тотальному ліцензуванні зберігання пального.

Нагадаємо: наприкінці липня 2019 року спеціалісти ДФСУ у роз’ясненні з категорії 115.05 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань “ЗІР” (zir.sfs.gov.ua) вказували іншу позицію. Тоді вони написали, що законодавство містить перелік виключень, при яких не потрібна ліцензія на право зберігання пального. Але у списку цих виключень відсутній випадок зберігання пального у баках транспортних засобів.

Також зверніть увагу, що паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі, з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна, – не є акцизним складом (акцизним складом пересувним). Відповідний висновок містить ІПК від 25.06.2019 р. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.


Не пропустіть