ВР може прийняти важливий закон, який торкнеться усіх водіїв

У понеділок, 9 вересня 2019 року Комітет з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України рекомендував прийняти за основу та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг» (реєстр. № 1061 від 29.08.2019 р.), який був визначений Президентом як невідкладний.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Вказаний проект Закону розроблено з метою імплементації положень Директиви 2008/96/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 р. «Про управління безпекою дорожньої інфраструктури».

Повідомляється, що в Україні існує серйозна проблема значних людських та матеріальних втрат внаслідок дорожньо-транспортних пригод, спричинених недостатнім та/або неефективним рівнем безпеки руху автомобільними дорогами через недоліки об’єктів дорожньої інфраструктури.

Законопроект спрямований на створення правового регулювання аудиту безпеки автомобільних доріг шляхом незалежної, детальної, системної, технічної оцінки інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг. Аудит безпеки здійснюється на всіх етапах від планування до введення в експлуатацію та під час експлуатації. Проектом передбачається, що аудит безпеки автомобільних доріг є обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах. Важливість запровадження аудиту безпеки автомобільних доріг в Україні полягає у впровадженні стандартів та процедур проектування безпечних доріг та попередженні місць концентрації ДТП, покращенні організації та безпеки руху, зменшенні економічних втрат в зв’язку загибеллю або пораненням людей під час дорожньо-транспортних пригод.

Як зазначила Ірина Кошель, директор Команди підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури, прийняття проекту Закону надасть змогу запровадити аудит безпеки автомобільних доріг як високоефективний та економічно вигідний інструмент підвищення рівня безпеки на дорогах, досягти зниження рівня аварійності та тяжкості наслідків ДТП. Це також сприятиме інтегруванню автомобільних доріг загального користування України в міжнародну мережу автомобільних доріг з високим рівнем безпеки дорожньої інфраструктури.