GM масово закриває автозаводи

Вранці 16 вересня, вперше за останні 12 років, в США почався загальнонаціональний страйк робітників General Motors. У страйку беруть участь майже 50 тис. співробітників GM, які працюють в компанії за погодинною оплатою і є членами Об’єднаної профспілки автомобілістів (ОПА).

Така масштабна акція призвела до вимушеного закриття 33 заводів і 22 розподільних центрів по запчастинах в дев’яти штатах США.

Профспілка бореться з планами компанії закрити складальні виробництва в Огайо і Мічигані і наполягає на тому, що робочі заслуговують більш високої оплати праці на тлі рекордних прибутків General Motors в Північній Америці.

У свою чергу керівництво General Motors в своїй пропозиції профспілці заявило, що готове інвестувати понад $7 млрд в свої заводи, що дозволить створити близько 5,4 тис. нових робочих місць. Також компанія запропонувала підвищити зарплати, розширити пільги і виплатити бонус в розмірі $8 тис., повідомляє «Голос Америки».

Але в самому ОПА пропозицію компанії визнали недостатньою і відкинули ії. Як довго триватиме страйк невідомо, але вже стало відомо, що конфлікт привернув увагу президента США. Дональд Трамп в своєму Твіттері закликав керівництво компанії і профспілку досягти компромісу.

Джерело Укравтопром

Не пропустіть