Штрафи за автокрісла: в законодавстві знайшли шпарину для водіїв

Закон про штрафи для водіїв, що перевозять дітей без автомобільних крісел, містить шпарини, що дозволяють уникнути покарання.

Про це в ефірі ObozTV розповів голова Всеукраїнської таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, коментуючи нововведення в Правилах дорожнього руху.

«Жодних автокрісел ніякий закон не ввів. Можливо, “слуги народу” справді хотіли таку новину зробити, але “турборежим” зіграв із ними злий жарт. Я навіть листувався з депутатами з транспортного комітету. Я їм кажу – ви написали в законі, що забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Що таке спеціальні засоби, в закон люди не внесли», – пояснив Антонюк.

«На сайті Верховної Ради є визначення категорії “спеціальні засоби”. Там сказано, що спецзасоби – це гумові кийки, кайданки, сльозогінний газ. Читаючи цей закон, будь-який юрист вам скаже, що для того, щоб везти дитину, ви маєте в автомобілі з ременями безпеки використовувати гумові кийки, кайданки, сльозогінний газ. Якщо везете двох дітей, одному даєте кийка, іншому кайданки, і тоді ви дотримуєтеся правил дорожнього руху», – зазначив він.

Експерт також прокоментував норму закону, згідно з якою автокрісла мають використовуватися і в таксі. Він нагадав, що в правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім.

«Це чинна норма, її ніхто не скасував. Просто додали – якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасобу в закон не додали», – підкреслив Антонюк.


Не пропустіть