За неправильне паркування будуть виписувати драконівські штрафи

Депутати хочуть збільшити розмір штрафу за неправильне паркування, де найдорожче водію «коштуватиме» паркомісце, яке передбачене для людей з інвалідністю.

Про це стало відомо із зареєстрованого законопроекту №2628 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів», передає LegalHub.

З тексту документу можна зробити висновок, що сума такого штрафу перевищить зарплату «пересічного міністра».

У пояснювальній записці до документу зазначається: «У працівників поліції дуже часто виникають проблеми з доказуванням наявності самого факту порушення: зупинки та/або стоянки транспортного засобу в забороненому місці. Як показує судова практика, застосування працівниками поліції підручних вимірювальних засобів (рулетка) або фіксування на камеру «незначної» відстані від транспортного засобі до перехрестя, не знаходять підтримки в судах під час оскарження порушниками постанов про притягнення до адміністративної відповідальності. В результаті значна кількість постанов скасовується судами і порушники фактично залишаються без відповідальності», – сказано там.

Тому, законопроект пропонує «перемалювати» елементи дорожньої розмітки (яка позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів) на таку, що буде суттєво виділятись на проїзній частині завдяки своїм розмірам, формі та кольору.

Ним також пропонується внести опис зазначеного елементу дорожньої розмітки безпосередньо до Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«У формі трикутників жовтого кольору з основою 1 м та висотою 0,5 м, і завдяки цьому визначенню фіксація та доведеність фактів порушень правил зупинки та стоянки у відповідних місцях буде зведена до необхідності зафіксувати на фотокамеру, відеокамеру або на веб-камеру факт зупинки/стоянки транспортного засобу на відповідному елементі дорожньої розмітки (заїзду його коліс на елемент дорожньої розмітки), тобто в межах відстані 10 метрів до перехрестя або пішохідного переходу і т.д», – сказано там.

Законопроект пропонує таке адмінпокарання за порушення правил паркування:

  • штраф за порушення правил зупинки та стоянки – 200 неоподатковуваних мінімумів (3400 грн) замість сьогоднішніх 15;
  • штраф за зупинку на місцях для осіб з інвалідністю —2000 неоподатковуваних мінімумів (34000 грн) замість сьогоднішніх 200.

На сьогодні в Україні зарплата міністра складає 31 тис грн на місяць. Так стверджував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.


Не пропустіть