В Україні хочуть посилити відповідальності за порушення ПДР

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав низку законопроектів щодо посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Про це повідомляє 112.ua з посиланням на прес-службу службу парламенту.

Так, законопроекти за № 2694 і № 2696  направлені на забезпечення безпеки пішоходів, які перебувають у темний час доби на проїзній частині дороги (вулиці), завдяки використанню світлоповертальних елементів (стрічка, наклейка, жилет) та на зменшення кількості аварій за участю пішоходів.

Проектом закону № 2694 пропонується зобов’язати учасників дорожнього руху – пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи.

Законопроектом № 2696 пропонується зобов’язати учасників дорожнього руху користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи.

Крім цього, пропонується запровадити відповідальність водіїв та пасажирів за порушення ними правил користування ременями безпеки, мотошоломами або спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами, а також посилити відповідальність за такі правопорушення.

Законопроектом № 2695 пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними судами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, виключити норми, що передбачають накладення штрафних балів, законодавчо закріпити можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.

Проектом № 2697 пропонується внести зміни до санкцій адміністративних правопорушень, підвищивши розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, у тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння, або якщо такі дії призвели до створення аварійної обстановки.

Крім того пропонується виключити такий вид адміністративного стягнення як попередження.

За результатами обговорення члени Комітет прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти усі законопроекти за основу.


Не пропустіть