По автомобілям з ДВЗ завдано ще один удар

Автомобілі стали зручними засобами пересування, але з того часу, коли їх кількість перевалила за сотні мільйонів, почали становити реальну небезпеку для планети і людей. Це розуміють багато, але тільки деякі вирішуються діяти. І так робив губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом. Він видав указ про повну заборону в штаті автомобілів з двигунами на вуглеводневому паливі з 2035 року.

Не варто думати, що це надмірно сувора міра. Заборона стосується лише нових авто, що виходять із заводських конвеєрів. Ті жителі штату, хто вже мають у власності автомобілі з ДВЗ, зможуть продовжувати користуватися ними. Їх так само можна буде вільно продавати на вторинному ринку Каліфорнії без обмежень. Таким чином, поступово число «брудних» машин буде йти до нуля.

Ньюсом розповідає про спонукальні причини цього указу, як практик. Так, він вказує на те, що викиди парникових газів потрібно мінімізувати. Для Каліфорнії нехтування цією вимогою виливається в пожежі і загазованість. Дивлячись більш глобально, він говорить про те, що арктичні льоди тануть, а рівень світового океану повільно, але вірно піднімається. Каліфорнія стане новатором руху «за чистоту авто» серед американських штатів.

У перспективі, з 2045 року в цьому штаті буде введений ще одна заборона – весь комерційний транспорт матиме «нульові» викиди.


Не пропустіть