МАЗ розробив першу електричну вантажівку (Фото)

Мінський автозавод представив модель МАЗ-4381Е0, яка стала першою в історії Білорусі вантажівкою з повністю електричною силовою установкою. Про це повідомляє прес-служба автовиробника.

Автомобіль з повною масою 12,5 т і вантажопідйомністю до 5,7 т був створений «спеціально для роботи в міських умовах»: він пересувається практично безшумно і не виділяє чадного газу. Вантажівка працює від асинхронного електродвигуна потужністю 70 кВт (95 к.с.) з рідинним охолодженням, а в якості трансмісії використовували двоступінчастий редуктор з електронним управлінням перемикання передач. Максимальна швидкість вантажівки склала 85 км на годину.

Силовий агрегат живиться від літієвих батарей на 160 ампер-годин, які дозволяють проїхати без підзарядки до 100 кілометрів. Автовиробник стверджує, що запасу ходу вистачить, щоб «проїхати весь Мінськ уздовж і поперек». При цьому на МАЗі за бажанням замовника готові дообладнати вантажівку додатковими акумуляторами для збільшення максимального пробігу.

До складу оснащення МАЗ-4381Е0 входить центральний замок, електричні склопідйомники, багатофункціональний кермо з гідропідсилювачем, монітори на стійках лобового скла і кліматична установка.

У компанії відзначили, що модель пройде серію випробувань, а потім її відправлять в серійне виробництво. МАЗ розраховує продавати електричну вантажівку як на домашньому ринку, так і в інших країнах.


Не пропустіть