Хто в Україні може їздити без прав і техпаспорта

В Україні водійські посвідчення зобов’язані мати з собою не всі учасники дорожнього руху. Деяких за відсутність прав і свідоцтва про реєстрацію транспорту правоохоронці не мають права оштрафувати при зупинці.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Йдеться про власників скутерів, але до списку таких “недоторканних” входять не всі. Як повідомляє “Дорожній адвокат”, ключовим моментом для обов’язкової наявності зазначених документів є віднесення транспортного засобу до категорії “механічний”.

Законодавством розмежовані поняття “механічний транспортний засіб” та “транспортний засіб”. Різниця між ними полягає в наявності двигуна внутрішнього згоряння, а також потужності електродвигуна.

Відповідно до п. 1.10 правил дорожнього руху:

транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей або вантажів, а також установленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів;
механічний транспортний засіб – ТЗ, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється, в тому числі на ТЗ з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
мопед – двоколісний ТЗ, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт.
Таким чином, скутер з електродвигуном вважається механічним за умови, що потужність двигуна понад 3 кВ.

Наголошується, що до категорії А1 відносяться ТЗ, зокрема скутери, з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, оскільки вони відносяться до механічних транспортних засобів в розумінні законодавства. Право на управління ними припускає наявність дозвільних документів.

На яких скутерах можна їздити без прав, а кого оштрафують
Наявність водійського посвідчення і реєстраційного документа передбачена виключно для “механічних” ТС, до яких відносяться скутери з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, а також всі ТЗ із двигуном внутрішнього згоряння.
Якщо скутер має потужність менше, ніж 3 кВт, він не підпадає під категорію “механічний” і відповідно не передбачає для водія необхідності мати при собі водійське посвідчення та реєстраційний документ.
У разі, якщо транспортний засіб з електродвигуном має потужність понад 3 кВт, наявність зазначених документів є обов’язковою. Відсутність цих документів передбачає штрафи та затримання скутера.


Не пропустіть