Українцям розповіли, скільки податків доведеться заплатити при продажі авто

В Україні під час продажу першого автомобіля не потрібно платити прибутковий податок, якщо протягом року продати (або обміняти) другий автомобіль, доведеться віддати державі 5%, а за третій – 18%.

Як нагадують в Державній податковій службі, раніше за третій автомобіль потрібно було заплатити всього 5%, замість 18%. Нововведення набуло чинності в кінці травня 2020-го.

«Законом України від 16.01.2020 №466-их внесені зміни в Податковий кодекс України, зокрема, щодо оподаткування доходу, отриманого від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, і/або мопеда», – йдеться в роз’ясненні податкової.

Новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, в тому числі причепів, мопедів і мотоциклів. З доходу, отриманого від продажу автобуса, вантажівки, трактори, спецтехніки і іншого рухомого майна стягується податок в розмірі 5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.

Крім того, в Україні транспортний податок в розмірі 25 тисяч в 2021-м повинні заплатити власники машин, вартістю від 375 мінімалок (2,2 млн грн), якщо вік автомобіля не більше п’яти років. При цьому в Кабміні розробили законопроект, який може розширити перелік платників податку.


Не пропустіть