Обов’язковий техогляд в Україні може стати проблемою для “євроблях”

1 січня 2022 року в Україні повинен повернутися обов’язковий техогляд легкових авто. І для багатьох власників б/в машин з Європи це може стати поганою новиною.

Заковика полягає в тому, що більшість машин, які приганяють з ЄС, можуть не пройти обов’язковий ТО через технічний стан транспортного засобу. У всякому разі, легально. На такий взаємозв’язок звернув увагу глава Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, інформують Економічні новини.

На своїй сторінці в Фейсбуці Назаренко написав, що в країну ввозиться щорічно близько 500 тисяч б/в авто, 90% з них – без каталізаторів (каталізатори часто крадуть, причому якщо в Україні такий вид автокрадіжки тільки набирає обертів, то в Європі він вже процвітає кілька років). «Як думаєте: скільки відсотків авто його (техогляд) зможуть пройти чесно, з огляду на відсутність ката (каталізатора), фільтра сажі і лямбда зонда?», – задається риторичним питанням глава ВААІД.

Відзначимо, що перші випадки крадіжки каталізаторів в Україні були зафіксовані ще на початку року. Любителі легкої наживи полюють на дорогоцінні метали (родій, паладій і платину), які містяться в таких деталях. При цьому самі каталізатори недешеві – їх вартість починається від 5-7 тис. грн і може доходити до 25-35 тис. грн в залежності від марки та моделі авто.

Що ж стосується обов’язкового техогляду, його скасували в 2011 році, проте угода про асоціацію з ЄС вимагає повернути цю процедуру з початку 2022 року. Передбачається, що ТО повинні будуть проходити всі легкові авто – через 4 роки від дати виготовлення, а потім кожні 2 роки (для автомобілів таксі – щорічно).

Джерело autoportal.ua

Не пропустіть