Пальне буде дорожчати: експерт назвав дві причини

У квітні на тлі ажіотажного попиту паливо виросло в оптовій ціні на 4-6%

Пальне до кінця травня буде щотижня рости на 15-20 копійок. Такий прогноз в ефірі каналу «Україна 24» вислови експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

«Є дві основні причини подорожчання палива. Перша – пам’ятаєте, у квітні було підписано меморандум між Кабміном і окремими учасниками ринку. Ці учасники тоді знизили ціни на бензин, щоб вони не перевищували 30 грн за літр. Це у різних заправників склало від 40 копійок до гривні. Але квітень закінчився, і відповідно ці ціни повернулися», – сказав він.

Як другу причину експерт назвав штучний ажіотаж.

«Друга причина: у квітні нам дехто розповідав, що ось-ось буде дуже великий дефіцит, нестача пального, посівна не пройде і так далі. Був штучно створений ажіотажний попит на оптовому ринку. Трейдери закупили паливо, на тлі цього ажіотажного попиту воно виросло в оптовій ціні на 4-6%, і це все паливо потрапило на нафтобази. Зараз це пальне поступово приходить на заправки. Ці 4-6% – це приблизно гривня (додаткової вартості за літр палива – ред.) або трохи вище. До кінця травня десь по 15-20 копійок щотижня буде рости ціна палива», – додав Рябцев.


Не пропустіть