На дорогах України з’являться поліцейські автомобілі-фантоми

В Україні з 1 липня на дороги виїдуть поліцейські автомобілі-фантоми, які нічим не будуть виділятися із загального потоку. Вони оснащені радарами, здатними фіксувати швидкість оточуючих автомобілів як в попутному, так і в зустрічному напрямках. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, зараз тестуються чотири машини, на які встановлені радари, що дозволяють фіксувати швидкість зустрічної машини і авто, яке обганяє.

“До 2024-го року передбачається ввести 550 камер, які фіксують порушення швидкісного режиму в русі. Також зараз в Україні працюють 117 пристроїв TRUCAM. Однак, ми плануємо відходити від такої моделі і переходити на автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху”, -заявив Геращенко.

У Києві та області в понеділок, 1 червня, заробили перші 50 відеокамер системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомляє в Telegram-каналі Патрульна поліція Києва.

Відзначається, що 20 камер з 50 встановлені в столиці. Вони вимірюють швидкісний режим руху на дорогах і “в разі виявлення правопорушень будуть автоматично фіксувати”.

Як повідомили в МВС, камери встановлені виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі відеокамери поступово будуть встановлюватися і по всій Україні.

Спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватися тільки факти перевищення швидкості.

“Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати і інші порушення ПДР – проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також встановлений для транспортних засобів заборона рухатися по смузі для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху”, – заявив раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Джерело real-vin.com

Не пропустіть