Нацполіція отримає нові функції на дорогах: подробиці

Нацполіція захищатиме дороги від фур-важковаговиків

Про це пишуть Економічні новини з посиланням на Укрінформ.

Національній поліції будуть передані функції контролю за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства та норм на автомобільному транспорті. Про це під час спільного засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад та Національної ради реформ заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Він нагадав, що на початку тижня провів зустріч з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим, під час якої було досягнуто домовленості про те, що поліція приєднається до захисту та збереження українських доріг.

«Що саме конкретно було домовлено? По-перше, відбудеться передача функцій контролю за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства та норм на автомобільному транспорті в сферу і компетенцію МВС, а саме – в Нацполіцію. Це стосується і стосуватиметься як міжнародних автомобільних перевезень пасажирів і вантажів, так і внутрішніх перевезень, габаритно-вагового контролю, контролю за режимом праці та відпочинку водіїв і так далі», – повідомив Монастирський.

За його словами, цей етап буде передбачати значну організаційну і практичну роботу і буде включати в себе, серед іншого, зміни в законодавство про автомобільний транспорт, зміни в КоАП і Бюджетний кодекс, а також в інші пов’язані нормативно-правові акти.

Міністр додав, що для того, щоб здійснити цю роботу, необхідний аудит матеріально-технічної бази Укртрансбезопасності, місць проведення габаритно-вагового контролю тощо.

«По-друге, відбудеться побудова мережі і планування низькошвидкісних високоточних майданчиків автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм. За нашими спільними підрахунками, їх необхідно близько 100», – зазначив він.

Монастирський повідомив, що Міністерство внутрішніх справ згодом виступить з пропозицією встановлення або побудови таких майданчиків місцевими громадами за власні кошти.

«Що це дасть громадам? В першу чергу, це збереження регіональних і місцевих доріг, це пріоритетно. А по-друге – це можливі надходження в місцеві бюджети, адже ми плануємо зміни до Бюджетного кодексу, де має відбутися справедливий розподіл штрафів, які будуть виходити за ці порушення, між державним бюджетом, дорожнім фондом, і фондом територіальних громад. Це буде справедливо, і восени такий законопроєкт з’явиться у Верховній Раді України», – зазначив Монастирський.

Також глава МВС уточнив, що Мінінфраструктури і МВС вже визначили план спільних заходів щодо виявлення та запобігання порушенням габаритно-вагових норм на найближчий період.


Не пропустіть