В яких випадках поліція може забрати автомобіль на «штрафмайданчик»

Багато водіїв стикалися з ситуацією, коли на місці зупинки автомобіля працівники поліції погрожують забрати транспортний засіб на «штрафмайданчик». В яких випадках це дійсно може статися, розповідає Дорожній адвокат.

Якщо водій вчинив порушення за певними нормами КУпАП, працівник поліції має право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик. Повний таких випадків передбачений у ст. 265-2 КУпАП. Проте евакуація автомобіля на «штрафмайданчик» дозволяється виключно у випадку, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Також дозволяється затримання на «штрафмайданчик», якщо транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю. Інших підстав не передбачено.

Тому, якщо розміщення вашого автомобіля суттєво не перешкоджає дорожньому руху або не створює загрозу безпеці руху, такий транспортний засіб не може бути евакуйовано на «штрафмайданчик». У такому випадку погрози поліціянта є надуманими.


Не пропустіть