Тисячі автомобілів в Україні підлягають конфіскації: що відомо

Пільговий період розмитнення «євроблях» розкриває все нові «сюрпризи» – тепер, як повідомляється, проблеми з легалізацією виникли у деяких власників авто на чеській реєстрації.

Як повідомляє «Автопортал», в аналітичному матеріалі видання UBR йдеться про те, що кожна друга чеська «євробляха» підлягає конфіскації, а на самих власників таких машин заводять справу. Причина – автомобілі числяться в міжнародній базі розшуку Інтерполу. Переважно мова йде про дорогі машини преміальних марок – Mercedes-Benz, Audi, Land Rover і BMW вартістю від $ 8 000 до $ 50 000 (і в основному 2010-2020 років випуску). А на них припадає приблизно половина всіх чеських «блях» в країні.

Виявляється, що при покупці вживаних автомобілів в Чехії українці часто стають жертвами схеми шахрайства. Після передачі машини новому власнику колишні господарі нерідко заявляють в поліцію про те, що їх транспортний засіб … викрали. Мета – отримає компенсацію від страхової. Довести факт продажу в такій ситуації складно – найчастіше боку обмежуються лише обміном ключів і техпаспорта на гроші, при цьому ніякі документи не оформляються (саме так в основному і відбуваються покупки-продажі «євроблях»).

У підсумку, при постановці автомобіля на облік в сервісному центрі спрацьовує база Інтерполу, машину конфіскують, а відносно власника відкривається кримінальне провадження.

У такій ситуації експерти рекомендують звертатися до адвокатів. Відзначається, що шанс виграти справу і повернути машину є, однак потрібно враховувати, що судові позови можуть розтягнутися на кілька років.


Не пропустіть