Toyota з вересня скоротить виробництво в світі вдвічі: відомі причини

Компанія Toyota зіткнулася з проблемою дефіциту нових автомобілів, яка привела до величезних черг в Японії. Якщо на деякі моделі строк очікування становить близько місяця, то на найпопулярніші (на кшталт нового Land Cruiser 300) ця цифра сягає чотирьох років. Причому далі навряд чи стане краще, адже з вересня керівництво «Тойоти» вирішило скоротити світове виробництво на 40% в порівнянні з попереднім планом.

Як повідомляє видання «Nikkei», в перший місяць осені роботу призупинить в цілому 15 підприємств Toyota, розташованих по всьому світу. Пауза в роботі, за попередніми даними, складе від одного до кількох днів, а з конвеєра зійдуть всього 540 тисяч машин замість 900 тисяч запланованих автомобілів.

Причини кризи, яка обрушилася на японського автовиробника, виявилися банальні – нестача мікрочіпів. Ця проблема останнім часом зачіпає все більше автомобільних компаній.

Втім, в Toyota могли опинитися в нинішній невигодою ситуації і раніше, але після катастрофи на атомній електростанції Фукусіма в 2011 році компанія зажадала від постачальників зберігати для неї додатковий запас чіпів. Це і дозволило японському концерну довше за інших не скорочувати виробництво. Однак тепер, схоже, запаси чіпів підійшли до кінця. Причому набагато швидше, ніж очікувалося.


Не пропустіть