В Україні стали продавати неіснуючі конфісковані автомобілі

В Україні з’явилася нова шахрайська схема – невідомі особи створюють в соціальних мережах фейковий акаунти співробітників митної служби, з яких пропонують користувачам купити конфісковані автомобіль, мототранспорт та іншу техніку за зниженими цінами.

Про це йдеться в замітці, яку на своїй сторінці в Фейсбук опублікувала Державна митна служба.

У відомстві зазначили, що конфіскованими автомобілями можуть реалізовуватися лише двома шляхами. Перший з них – на підставі рішення суду та відповідного розпорядження Державної виконавчої служби Мін’юсту і вилучений товар надходить на сайт ДП «сетам» (setam.net.ua), де його продаж проходить у форматі електронних торгів. Другий – продаж через сайт ProZorro (в розділі Prozorro.Продажі (Майно), підрозділ Митниця). У цьому випадку мова йде про ті товари, які митниця передала в дохід держави з наступною його реалізацією.

В ДМС підкреслили, що, згідно із Законами України, вилучений товар, до яких власне відносяться і автомобілі, які підлягають реалізації виключно через електронні торги. У митниці закликали використовувати тільки перевірену інформацію з офіційних джерел, щоб не стати жертвою шахраїв.

Як саме діють зловмисники, не повідомляється, але очевидно, що спочатку вони втираються в довіру, скидають фото неіснуючого товару, схиляють до покупки, після чого просять внести завдаток, і як можна швидше, так як покупку може забрати хтось інший. Як тільки злочинці отримують гроші, вони негайно ховаються.

Джерело autoportal.ua

Не пропустіть