Дефіцит машин: чому це вигідно автовиробникам

Керівники компаній BMW і Daimler заявили про бажання не зменшувати вартість автомобілів після ліквідації дефіциту мікросхем. Матеріал на цю тему оприлюднив один з іноземних онлайн-ресурсів, повідомляє Avtodream.

У світі продовжує залишатися проблема нестачі чіпів, які потрібні транспортній галузі для випуску нових автомобілів. ЗМІ пишуть, що глави німецьких автогігантів Daimler і BMW повідомили про намір не знижувати ціни на свою продукцію навіть коли дефіцит зникне.

Корпораціям вигідно створювати штучну недостачу машин, так як в цьому випадку зростає маржинальність. У разі високого попиту можна реалізовувати більш дорогі моделі, не роблячи на них знижок, тому як в нинішніх умовах люди нібито все одно купуватимуть автомобілі.

При цьому знижуються витрати на зберігання транспорту на складах і виробничі витрати, зате збільшується дохід. У мінус йде тільки клієнт, вимушений більше платити за покупку.

Експерти впевнені, що на цій ситуації позитивно позначиться конкуренція з боку неєвропейських фірм. Багато хто може відмовитися від преміальних машин BMW і Mercedes, зробивши свій вибір на користь моделей південнокорейського або китайського виробництва.


Не пропустіть