Автопілот в електрокарах Tesla навчився розпізнавати поліцейські автомобілі

Після кількох інцидентів з постраждалими, американська компанія вирішила оновити софт автопілота на електрокарах Tesla Model 3 і Model Y, навчивши його розпізнавати проблискові маячки.

Система Autosteer (технологія автономного управління автомобілем Tesla) буде здатна виявляти проблискові маячки спецслужб і сповільнювати електрокар. Водій буде сповіщений за допомогою спеціального сигналу на панелі приладів. Після зникнення спеціального транспорту із зони видимості радарів і камер машини або при натисканні водієм педалі газу машина повернеться до заданої раніше швидкість. Нова функція буде працювати поки тільки вночі.

У компанії при цьому особливо відзначили, що саме водій несе відповідальність за дотримання правил дорожнього руху і він повинен бути гранично уважний протягом усієї поїздки, щоб в разі непередбаченої ситуації взяти керування на себе, так як автопілот не завжди має можливість відреагувати на обстановку на дорозі коректно. Відпускати рульове колесо електрокара забороняється.

Поява нової функції у електромобілів Tesla було обумовлено розслідуванням Національного управління безпеки руху на трасах (NHTSA) 11 випадків зіткнення машин марки Tesla з автомобілями екстрених служб. Оновлення буде доступно з новою версією ПЗ 2021.24.12 для електромобілів Model 3 і Model Y.


Не пропустіть