Компанія Skoda відновила виробництво машин у Чехії

Відновити виробництво автомобілів раніше, ніж було заплановано, вирішила Skoda, повідомив 31 жовтня Reuters.

Представник компанії Каміла Бідл підтвердив, що більшість виробничих ліній концерну розпочне роботу з нічної зміни 31 жовтня (о 22:00). Конвеєри Skoda стояли два тижні через брак чіпів і не мали відновлювати роботу до нового року, згідно з повідомленням компанії від 7 жовтня. Зупинились вони 18 жовтня.

Асоціація автовиробників Чехії заявила, що у 2021 році через брак мікросхем вона випустить на 250 тис. машин менше, ніж очікувалося. Це завдасть їй збитків у 9 млрд доларів від недоотриманої виручки.

Нагадаємо, аналітична компанія AlixPartners прогнозує, що всього по світу автовиробники недоотримають виручки на 210 млрд доларів через не випущені машини внаслідок нестачі мікросхем.

На думку представників галузі, дефіцит відчуватиметься і 2023 року. Приблизно в цей час почнуть вступати в дію заводи, які виробники чіпів почали будувати на хвилі кризи поставок мікросхем.

Автомобільна промисловість є однією з основ чеської економіки. Вона дає роботу 180 тисячам співробітників та дає близько чверті промислового виробництва країни. Зростання чеської економіки сповільнилося у третьому кварталі.


Не пропустіть