Інспектори штрафують водіїв із «неоновленими» водійськими посвідченнями: чи мають законні підстави

Правоохоронці почали пильніше перевіряти документи автолюбителів після внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення, які передбачають збільшення штрафу з 510 грн до 3400 грн за керування авто за наявності водійського посвідчення з нерозділеними категоріями.

Про це пише finance.ua з посиланням на ЮК «Дорожній адвокат».

При цьому розділення категорій передбачено законом № 586-VI, який набрав чинності ще в 2008 році. Так, документ впроваджує розмежування кожної категорії на дві. Наприклад, «А» на «А1» і «А», і т. д.

Звинувачення правоохоронців в управлінні авто на підставі посвідчення, виданого до набрання чинності Законом, є протиправним, а накладений штраф підлягає скасуванню, вказують юристи.

Зокрема, закон передбачає можливість обміну прав на нові – з розділеними категоріями. Але в документі зазначено, що посвідчення «можна обміняти», а не «підлягає обов’язковому обміну».

До того ж в старих правах вказуються категорії, які відповідають розділеним. Крім того, положенням № 511 передбачено, що обмін посвідчення проходить без складання іспитів, крім окремих випадків.

Отже, обмін водійського посвідчення проходить без складання іспитів і не є обов’язковим.


Не пропустіть