Несплачені штрафи та заборгованість: хто та за що може відібрати автівку в українців

Якщо ви маєте несплачені штрафи за порушення ПДР або заборгували аліменти, то можете на деяких час залишитися без автівки.

Зараз державна виконавча служба разом із патрульними вилучають автомобілі у тих, хто регулярно порушує швидкісний режим їзди й не сплачує штрафи. До того ж для вилучення автівки сума штрафу не має значення.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

В Україні є люди, які мають 10, 15, 20 неоплачених штрафів за перевищення швидкості. За несплату штрафів такі громадяни можуть втратити автівку. Спочатку її забирають на штрафмайданчик, однак, якщо громадянин не має грошей виплатити штраф, то автівку продають.

“Це дає нам усі законні підстави при дотриманні вимог закону виїжджати, відстежувати таких порушників, спільно зі співробітниками поліції затримувати їх та евакуювати їхні транспортні засоби на штрафмайданчик. Якщо грошей для погашення боргів порушник не знайде — автомобіль продадуть з молотка”, – розповів Іван Легостаєв.

Для того, аби вилучити авто штраф може бути як 50 гривень, так і 50 тисяч гривень, адже сума не має значення. Повинен бути сам факт несплати штрафу за правопорушення. Вилучати авто має право, як поліція, так і Державна виконавча служба.

“Повинен бути борг ( ред. для того, щоб вилучити авто). Це може бути борг між фізособами, які встановлені рішенням суду, є постанова державного виконався і відповідно може бути вилучення. Це може бути борг по аліментах, також це може бути заборгованість по штрафах за порушення ПДР”, – зазначив він.

Якщо ваше авто знаходиться на штрафмайданчику, для його повернення спочатку необхідно сплатити штраф. Після цього сплатити виконавчий збір та виконавчі витрати. Коли все буде сплачено власник авто повинен звернутися до оператора спецмайданчика з відповідними документами та забрати свою машину.

Джерело grosi.znaj.ua

Не пропустіть