В Україні придумали нове пільгове розмитнення “євроблях”: як працює схема

Можливість розмитнити свої автомобілі за пільговими ставками залишилася тільки в учасників АТО, та й то не у всіх. Згідно із Законами про пільгове розмитнення, продовжений термін легалізації євроблях передбачений для учасників ООС, які з 15 травня по 10 листопада 2021 року несли службу на Сході України. Але, як виявилося, за їхніми документами, процедуру легалізації євроблях можуть пройти і ті, хто такими зовсім не є.

Про це повідомило ubr.

Військовослужбовці в ООС протягом 90 днів – до лютого 2022 року, ще мають право оформити свій автомобіль на єврономерах на пільгових умовах і не підпадають під штрафи. І профільні організації такий спосіб пропонують як цілком легальний і нескладний в реалізації.

Як це працює?

Водій, який бажає переоформити “євробляху” повинен знайти такого учасника бойових дій (УБС), і домовитися з ним про надання йому в користування скан-копії або фотографії довідки про те, що він з 15 травня 2021 року і наступні 90 днів перебував в ООС.
“Фактично така людина нічого не робить-їхати на митницю йому не потрібно. Він просто зробив довідку, скинув фотографію з фотографією посвідчення УБД і отримує розмитнення”, – розповів юрист ГО “Авро Євро Сила” Іван Казачук.

Подалі за заздалегідь оформленою у будь-якого нотаріуса і відправленою Новою Поштою довіреністю, здійснюється перепродаж такої машини на кінцевого власника, який і буде на ній їздити.
За подібну послугу беруть $300-400, в той час як люди, які хотіли б нею скористатися, готові платити не більше $50-100. Підсумкова ціна розмитнення із залученням УБД обійдеться близько $1000.

Для тих власників євроблях, які робили перезаїзд з боку РФ, документи учасника АТО будуть потрібні і для здійснення перезаїзду в Чернігівській або Одеській областях. Тут теж підійдуть і фото: оригінали на жодному з етапів, запевняють експерти, не будуть потрібні.


Не пропустіть