Санкції ЄС щодо «Білоруснафти» не стосуватимуться її українських партнерів

На початку грудня Європейський Союз уклав черговий пакет санкцій щодо білоруського режиму. Це стало заходом у відповідь на незаконне сприяння перетину мігрантами кордонів держав-членів ЄС. У санкційному списку, крім РУП «ВО «Білоруснафта», опинилася низка білоруських компаній: «Белавія», «Гроднозот», «Хімволокно», «Белшина» та інші.

Про це повідомляє MMP.net.ua  з посиланням на «Укравтопром».

Однак, як йдеться в офіційному коментарі «Білоруснафти», ці обмежувальні заходи ЄС не розповсюджуються на українських партнерів компанії. Контракти, які були укладені до набуття чинності санкціями, тобто, до 2 грудня 2021 року, можуть бути виконані цілком легально. «Співпраця компаній, які перебувають поза юрисдикцією Євросоюзу, з РУП «ВО «Білоруснафта» не забороняється і не тягне за собою автоматичного накладання санкцій ЄС», – заявляють  у компанії.

Таким чином, санкції Євросоюзу не можуть привести до ускладнення ситуації на українському ринку пального. Адже за 11 місяців 2021 року «Білоруснафта», за даними Консалтингової групи «А-95», поставила в Україну 341 тис. т дизпалива, 116,3 тис. т скрапленого газу, 51,6 тис. т бензинів і 32,2 тис. т авіаційного пального.


Не пропустіть