Кому з українських водіїв доведеться кожні 10 та 5 років “перездавати на права”

Під час конференції Infrastructure Day Юлія Клименко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, розповіла про плани комплексного переоформлення всіх водійських посвідчень в Україні. Запропоновані зміни передбачають, що громадяни будуть зобов’язані поновлювати свої посвідчення кожні 10-15 років, залежно від майбутніх законодавчих змін, прийнятих Верховною Радою. Про це повідомляє Автосота.

Крім того, нові правила мають на меті запровадити процедуру підтвердження посвідчення водія кожні п’ять років для водіїв, які працюють у транспортних компаніях. Такий підхід відповідає практиці, що застосовується в Європейському Союзі (ЄС).

Раніше цього року Україна запровадила заходи для спрощення процесу отримання водійських прав, дозволивши претендентам проходити навчання та складати іспити в будь-якому місті, незалежно від їхнього освітнього рівня. Відтепер громадяни України можуть отримати посвідчення водія у сервісних центрах, розташованих по всій країні.

Міністерство внутрішніх справ України також оголосило, що водійські посвідчення видаватимуться за новими правилами і їх можна буде отримати в будь-якому сервісному центрі по всій країні. Це означає, що особи можуть скласти практичний іспит з водіння та отримати посвідчення водія в будь-якому сервісному центрі МВС.

Зусилля українського уряду щодо спрощення та оптимізації процесу отримання та продовження терміну дії посвідчень водія відображають його прагнення забезпечити безпеку водіїв та пасажирів, а також підвищити ефективність транспортних послуг в країні.

Запроваджуючи вимоги щодо періодичного поновлення посвідчень, органи влади можуть гарантувати, що водії володіють сучасними знаннями та навичками, інформуючи їх про останні зміни у правилах дорожнього руху та практиках безпеки. Крім того, періодичне підтвердження ліцензій для водіїв транспортних компаній підвищує підзвітність та професіоналізм у галузі.

Ініціативи щодо централізації послуг з видачі ліцензій та надання можливості отримати ліцензію в будь-якому сервісному центрі в Україні демонструють орієнтацію уряду на доступність та зручність для громадян. Такий підхід позбавляє громадян необхідності долати великі відстані для проходження ліцензійних процедур, роблячи цей процес більш ефективним та зручним для користувачів.

Крім того, ці зміни спрямовані на гармонізацію українського законодавства у сфері видачі посвідчень водія з міжнародними стандартами, зокрема, з тими, що встановлені ЄС. Наблизившись до визнаних практик, Україна може зміцнити свою репутацію відповідального члена світової транспортної спільноти та сприяти легшій співпраці та мобільності між країнами.

Насамкінець, зусилля українського уряду, спрямовані на спрощення та оптимізацію процесу отримання та поновлення водійських посвідчень, підкреслюють його відданість безпеці водіїв та ефективному наданню транспортних послуг. Запровадження періодичного поновлення посвідчень, приведення їх у відповідність до стандартів ЄС та централізоване надання послуг з видачі посвідчень – все це сприяє вдосконаленню системи, яка приносить користь як водіям, так і країні в цілому.


Не пропустіть