Коли водіям замість штрафу можна вимагати усне зауваження

Штрафи за дріб’язкові порушення Правил дорожнього руху (ПДР) можуть стати справжнім головним болем для водіїв. Незначні викиди зі швидкісного режиму, прокат перед світлофором на кілька сантиметрів далі стоп-лінії чи відсутність “паперового” полісу на момент перевірки – це лише кілька прикладів порушень, за які доводиться платити заздалегідь встановлені суми. Але на щастя, є певна надія на лагідність і розуміння з боку правоохоронців.

Справедливість полягає у розумному розрізненні порушень на ті, які можуть справити реальний вплив на безпеку та порядок на дорозі, і на ті, що виникають з технічних або незначних причин, не створюючи небезпеки для інших учасників руху. Саме з цією метою було впроваджено поняття “малозначних порушень” в Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

За законом, малозначні порушення – це ті, що мають формальний характер і не призводять до серйозних наслідків чи загроз на дорозі. Сюди можна віднести дрібні викиди за межі смуги чи перетин лінії зупинки світлофора. Важливо зазначити, що Кодекс не містить чіткого переліку таких порушень, але вони визначаються інспектором на місці події, зважаючи на усі обставини.

Однак, є добра новина для водіїв, які стикаються з малозначними правопорушеннями. Інспектори мають право замінити штраф за таке порушення на усне зауваження. Це означає, що порушник може отримати попередження замість грошового покарання, якщо інспектор вважає це за доцільне.

Відповідальність за винесення рішення про призначення усного зауваження лежить на самому інспекторові, і він має аналізувати ситуацію і приймати рішення з усією обачністю. Отримавши усне зауваження, водій звільняється від будь-яких юридичних наслідків за вчинене малозначне порушення, і для нього воно ніби не сталося.

Джерело autogid.pro

Не пропустіть