В Україні почали штрафувати ще одну категорію водіїв

Попри те, що в Українських ПДР поки що не прописали права та обов’язки водіїв електросамокатів та іншого персонального електротранспорту, в Україні вже неодноразово траплялися аварії з персональним електротранспортом, у тому числі смертельні. Так, лише протягом останніх років було розглянуто 4 кримінальні справи.

У більшості випадків кримінальні справи заводять факт травмування пішоходів. Попри те, що після змін до правил дорожнього руху у 2023 році водії електросамокатів — це повноцінні учасники дорожнього руху, чіткої відповідальності за порушення правил дорожнього руху для них поки що немає.

До відповідальності водіїв самокатів притягали за ст. 291 КК України за порушення чинних правил дорожнього руху. У випадках, винуватці аварій отримували або штраф, або позбавлення волі до 2 років з “умовним” терміном.
Водночас кримінальна відповідальність для самокатів є відносно рідкісним явищем. У більшості випадків ДТП кваліфікують як адміністративні правопорушення. Якщо подивитися суднові прецеденти, то водіїв електросамокатів притягають до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (штраф 850 гривень).

Джерело uamotors.com.ua

Не пропустіть