Експерти розповіли, як правильно заряджати електромобіль, щоб не зіпсувати батарею

Експерти порівняли, як на стан батареї електромобіля впливає швидке і повільне заряджання. Також вони поділилися деякими корисними порадами. Про це розповіли на сайті Recurring Auto.

Швидке заряджання дає змогу повністю поповнити запас батареї електромобіля всього за кілька годин. Проте це може негативно вплинути на її стан.

Експерти проаналізували дані про заряджання більш ніж 12 500 автомобілів Tesla у США. Вони вивчили швидкість зниження запасу ходу порівняно із заряджанням змінним струмом.

Для порівняння було обрано електрокари, які використовували швидке заряджання 90% часу. Решта авто заряджалися за допомогою швидкої зарядки тільки 10% часу.

Дослідження показало, що ці два способи заряджання однаково впливають на стан батареї. У будь-якому разі, з часом запас ходу електромобіля знижується.

Найбільше на стан батареї впливають екстремальні температури, а також низький або високий рівень заряду. На щастя, сучасні системи управління дають змогу запобігти пошкодженню акумуляторної батареї під час використання швидкого заряджання.

Як правильно заряджати акумуляторну батарею?

Експерти рекомендують використовувати функцію попередньої підготовки батареї перед заряджанням у спекотну та холодну погоду. Так батарея прослужить довше, а запас ходу знижуватиметься набагато менше.

Крім цього, варто уникати швидкого заряджання з дуже високим або дуже низьким рівнями заряду. Опір батареї на цих рівнях вищий і створює додаткове навантаження.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть