В Україні змінили покарання за керування авто без посвідчення водія

Україна посилила боротьбу з водіями, які порушують правила дорожнього руху, накладаючи значні штрафи і навіть позбавляючи прав водія за серйозні порушення.

Штрафи за такі правопорушення можуть досягати 40 000 гривень, а в особливо тяжких випадках водії можуть бути позбавлені прав водія.

Якщо водій продовжує керувати транспортним засобом після того, як його права було вилучено за рішенням суду, він зіткнеться із серйозними наслідками. Нові правила, передбачені Законом України 1231-IX, значно посилили покарання за це правопорушення, щоб запобігти небезпечній поведінці водіїв.

Відповідно до зміненого закону, за це порушення передбачено штраф у розмірі 20 400 гривень. За повторного порушення штраф подвоюється і становить 40 800 гривень.

Крім того, суд тепер має право заборонити особі керувати транспортним засобом на значний період – від 5 до 7 років, як зазначено у статті 126(5) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Раніше за керування автомобілем без прав передбачався лише штраф у розмірі 510 гривень. Таке м’яке покарання не ефективно стримувало порушників, тому було ухвалено рішення про значне підвищення штрафів. Такі суворі заходи відображають рішучість уряду забезпечити безпеку дорожнього руху та заохочувати відповідальне керування, сприяючи підвищенню культури безпечного водіння в Україні.

Джерело uamotors.com.ua

Не пропустіть