Водіям розповіли, що поліція не має права вимагати після зупинки на блокпосту

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україні масово діють блокпости, на яких водіїв та їхні автомобілі перевіряють, зокрема, поліцейські. Останні часто вдаються до відкритого свавілля, забуваючи про вимоги закону та підзаконних нормативних актів.

Так, почастішали випадки, коли поліція, зупинивши транспортний засіб на блокпосту, починає шукати у діях водія порушення правил дорожнього руху. Юристи попереджають, що це є незаконно. Більше того, на блокпосту не можна вимагати навіть посвідчення водія у автомобіліста.

Відповідно до Постанови КМУ №1456 від 29.12.2021, на блокпосту можуть перевіряти посвідчення особи, документи на вантаж, оглядати водія та автомобіль. Ні про яке посвідчення водія в документі не йдеться.

Порядок зупинення транспортних засобів поліцією передбачено ст. 35 ЗУ «Про національну поліцію», де наголошується, що для цього має бути явна причина з вичерпного переліку. Ключовою причиною є вчинення водієм чи пасажиром порушення правил дорожнього руху, кримінального чи іншого правопорушення або технічна несправність авто.

Таким чином, притягнення водіїв до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, встановлене під час перевірки на блокпосту, є незаконним.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть