В Україні змінили правила виїзду водіїв за кордон – подробиці

Тепер при виїзді деяких транспортних засобів за кордон перевізники зможуть реєструвати до 2-3 водіїв на один транспортний засіб, залежно від його виду. Відповідні зміни внесли до постанови КМУ №57 від 27.01.1995 р. Раніше, в умовах воєнного стану на одну вантажівку дозволялося приписувати одного водія, а на один автобус – двох.

Водночас ця норма не відповідала правилам ЄС щодо необхідної кількості водіїв за кермом для далеких поїздок, через що рейс міг серйозно затягнутися. Згідно з нормами за кількістю відпрацьованих годин, що в Україні, що в Європі, водій повинен перебувати за кермом не більше 9-10 годин, а відпочивати не менше 11 годин на добу. При цьому, якщо водіїв на транспортному засобі двоє, їх робоча зміна може тривати аж до 21 години.

Якщо один водій за добу проїжджає 700-750 кілометрів, двоє водіїв можуть проїхати до 1500 кілометрів шляху. Збільшений “екіпаж” для вантажівок та автобусів дозволить швидше виконувати замовлення, у тому числі щодо доставлення гуманітарних вантажів та українських військових на навчання до Європи та назад.

При цьому порядок пропуску або не пропускання двох/трьох водіїв через кордон поки залишається під питанням, оскільки далеко не кожен вантаж потрібно доставляти максимально швидко, та й сама вантажівка або автобус повинна бути розрахована на розміщення в ній відповідної кількості водіїв.

Джерело auto.bigmir.net